Blog

Omezení legálně držených zbraní?

Ti evropští politici se snad zbláznili! Pochybuji o tom, že jsou pouze odříznuti od reálného života! Zdá se mi, že žijí na jiné planetě a s námi si pouze na dálku hrají šachy. Jak může někdo po útocích v Mnichově a Francii volat po omezení legálně držených zbraní???

Žádný z těchto útoků na obyvatele nebyl veden legálně drženými zbraněmi. Světoví odborníci na bezpečnostní situaci včetně šéfa Interpolu tvrdí, že jediná účinná obrana proti tomuto druhu útoku, je obrana vedená prostřednictvím občanů, kteří jsou vlastníky legálně držených zbraní. Pokud je někde spáchán teroristický útok, může tento civilista svým zásahem (obranou) zásadně snížit počet obětí tohoto činu.

Řešení nevidím v omezování počtu zbraní a lidí, kteří je mohou vlastnit. Tady jsem zásadně proti! Tímto pouze podpoříme nelegální trh se zbraněmi. Měli bychom se naopak věnovat dokonalé kontrole lidí, kterým jsou vydávány zbrojní průkazy. Měla by být zdokonalena školení a kurzy k získání zbrojního průkazu. Dále bychom měli dbát na zajištění dokonalých psychotestů u lidí, kteří drží zbraň. Mimochodem počet legálně držených zbraní v ČR zásadně vzrostl! Proč se nezabýváme tím, jak zpřísnit tresty za nelegální držení zbraní? Proč tvrdě nezasahujeme proti překupníkům a pašerákům, kteří se nelegálním obchodem se zbraněmi bohatě živí? Otevřeně říkám, že jsem pro vznik a podporu kurzů sebeobrany a zvládání krizových situací.

Souhlasím s vyjádřením pana profesora Pirka, který v rozhovoru pro Parlamentní listy říká: "S islámským terorismem je třeba bojovat a spoléhat musíme sami na sebe, jinak tady budou za chvíli muset chodit ženy v burkách. Pokud někdo nevezme evropské politiky za ramena a nezatřese s nimi tak, aby se probudili a abychom začali něco dělat, tak to takhle skutečně skončí. Nebo je tu druhá možnost, že naše civilizace je tak neživotaschopná, že nás tihle barbaři převálcují." .... celý článek zde.

Nechci být špatným prorokem, ale pokud skutečně nezačneme něco dělat, tak budeme žít v době strachu. V době strachu o své blízké. Takto má vypadat vyspělá budoucnost Evropy?? Děkuji, nechci!