Komentáře

Podnikatelé a administrativa

Podnikatelé jsou stále více zahrnováni administrativou, ať už jde o povinné vyplňování spousty hlášení či pronásledování nesmyslně dublovanými kontrolami. Prostě nedůvěra. Podnikatel je jednoduše, a někteří současní politici se to nebojí říct veřejně, lump, zloděj, darebák, podvodník atd. Bez výjimky! 

Byrokratické zatížení pro podnikatele roste a logicky tím roste i jejich finanční zatížení. Rostou náklady na zpracování výkazů, hlášení atd. a protože podnikatel má podnikat, tak si většinou nechá tyto věci zpracovat. Bohužel i účetní a poradenské společnosti, kteří by z toho měli mít větší zisk a tím i větší radost, to kritizují. Dokonce ukončují své živnosti. Současná vládní partička prostě nemá ráda podnikatele. Šedá ekonomika je, byla a bude. V některých případech je i motorem té bílé. Kdo z nás nedal řemeslníkovi nikdy v životě odměnu bez dokladu. Někdo si cíleně likviduje konkurenci a někdo by je zase rád znárodnil. 

Nedovol me, aby se jim to povedlo. Zjednodušme daňový systém, odstraňme zbytečné kontroly. Vycházejme z předpokladu, že většina podnikatelů je slušná. Važme si těchto lidí, kteří nezatěžují stát a jeho kasu. Jsou to lidi, kteří se postarají o sebe, své rodiny a ještě přivedou do společné pokladničky hodně peněz. Nesmíme jim to otrávit a poslat je nedobrovolně na úřady práce. Ano, těm špatným podnikatelům, těm, kteří poškozují jméno poctivých podnikatelů a stanovené předpisy, zpřísněme tresty a hlavně docilme jejich vykonavatelnost.

Kontrola i postih je samozřejmě nutná věc a liší se dle úrovně společnosti. V dobré společnosti stačí nastavit jednoduchá pravidla a jasný trest. Tato vláda a zejména ministr financí tímto říká, že jsme špatná společnost. 

http://www.komora.cz/aktualni-zpravodajstvi/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2016/hk-cr-podnikatele-jsou-stale-vice-zatizeni-papirovanim.aspx