Komentáře

Pat a Mat na Hradě

Současná situace mne donutila se s Vámi podělit o mé pocity a bohužel i osobní zkušenosti z Hradu. To, co se vší vážností zažíváme v kontaktu s Hradem, se ne náhodou podobá úžasné české pohádce o Patovi a Matovi. Pat i Mat chtějí vždy ohromit svět, no řekněme spíše jen voliče Miloše Zemana, a tak nějak se jim to vůbec nepovede. Situaci se pokouší zachránit nějakou ještě větší blbostí a bez mrknutí oka se pak už nevyhýbají ani ubohým lžím. Svolají si tiskovku, stojí vedle sebe a lžou duo. Připomíná mi to volby do krajů, kde si jeden nejmenovaný velmi oblíbený a úspěšný hejtman z Jihomoravského kraje také myslel, že lež nemá krátké nohy. A ejhle! Politik by opravdu neměl lhát, jinak mu to voliči pěkně spočítají. Což je vlastně skvělá zpráva a známka toho, že ještě tak zkažená a hloupá společnost nejsme. 

Mimochodem, Jarek Nohavica má krásnou novou písničku, kde zpívá o Patovi a Matovi na Hradě… Hanba, hanba… Ti Jarkovi jdou kandidovat na prezidenta. To jsme to dopracovali, všude samý Pat a Mat. No, asi by mohlo být ještě hůř! Současný Krteček, který už kamarádí jen s Pandou a neumí moc česky, nebo by si tam mohl sednout Děda Mráz či Mickey Mouse.

https://www.youtube.com/watch?v=dNqvSnPtOto

Vraťme se, ale zpět k Hradu. Ať je pan prezident jaký chce, měl jsem možnost s ním mluvit osobně a musím přiznat, že je to chytrý chlap. Nebo minimálně v době, kdy jsem s ním mohl mluvit, byl. Bohužel po té, co se na Hradě obklopil, kým se obklopil, už si to nemyslím. Už v době, když se tato partička na Hradě sestavovala, jsem pochyboval, teď jsem si jist. Pat a Mat a Sarka Farka. To je tým! Nechci pomlouvat všechny Zemanovi muže, některých si skutečně vážím, či z nich mám minimálně respekt. Ovšem někteří výše jmenovaní, ho hermeticky obklopili a odřízli od reálného světa. Bohužel, pokud si toto pan prezident není schopen uvědomit, může vyhrát prezidentské volby už i průměrně inteligentní orangutan. Opravdu mne trápí, že náš demokratický systém nebyl schopen vyprodukovat politiky, kterých bychom si vážili a byli hrdi na to, že chtějí kandidovat na prezidenta. Náš prezident nemá oproti jiným sice moc pravomocí, ale ostudu nám bohužel může udělat velkou.

Myslíte si, že by se tohle mohlo stát třeba ve Velké Británii? Ještě jsme opravdu mladá demokracie! Tak si nenechme pokazit alespoň naše krásné pohádky! Ať na Hradě nesedí Pat a Mat a místo večerníčku nekoukáme na Forejta s Ovčáčkem.